sergirehberi.comSERGİ     SANATÇI     MEKAN

Kullanıcı Sözleşmesi | SergiRehberi.Com

1. Taraflar

SergiRehberi Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle, “Kullanıcı Sözleşmesi” olarak anılacaktır), Yeni Teknoloji ve Lojistik Hizmetler - İsmail Ceyhan (bundan böyle “Şirket” olarak anılacaktır) ile siteye üye olan kullanıcı arasında, kullanıcının siteye üye olması amacıyla, ilgili sitenin bulunduğu elektronik ortamda kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir.

Kullanıcı, Site’ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul ve beyan eder.

2. Tanımlar

Şirket: Yeni Teknoloji ve Lojistik Hizmetler - İsmail Ceyhan / Kuzguncuk - Üsküdar - İstanbul.

Kullanıcı: Siteye üye olan ve sitede sunulan hizmetlerden, bu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanmayı hedefleyen gerçek kişi.

Alıcı: Sitede sunulan hizmetleri kullanmak suretiyle, sanatçı tarafından satışa sunulan sanat ürünlerini satın alan bireysel kullanıcı.

Sanatçı: Sitede sunulan hizmetler kapsamında, hukuken mülkiyetini haiz bulunduğu ve mülkiyet üzerinde tasarrufta bulunabilme hak ve yetkisine sahip olduğu sanat ürünlerini, satışa arz eden ve tüm yasal satış sorumluluğuna haiz gerçek kişi.

Site: www.sergirehberi.com isimli web alan adından ve bu web alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi.

Güvenli Ticaret ve Ödeme Sistemi: Alıcı ve satıcı arasında akdedilmiş olan satış akdinin ödemeye ilişkin kısmının gerçekleşmesi amacıyla, bu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde, Şirket tarafından sağlanan sistem.

3. Hizmet tanımı

www.sergirehberi.com web sitesine kayıtlı sanatçı ve alıcıların internet ortamında buluşması, sanatçıların ürettikleri sanat ürünlerini web sitesi üzerinden tanıtması, (varsa kargo bedeli dahil olarak) satması, söz konusu ürünlerin tercih edilen teslim noktasına anlaşmalı kargo şirketi ile taşınması, tüm fonksiyonlara/ürünlere/kişilere ait yorumların değerlendirilmesi ve üye ağı ile geliştirilecek iletişim ve e-bültenler hedeflenen hizmetler bütününü oluşturur.

Sunulan hizmetler sadece perakende amaçlı olup, Gelir Vergisi Kanunu 94. maddede yer alan kurum ve kuruluşların(*) www.sergirehberi.com üzerinden ürün satınalması yasal değildir. Tüketici, izin verilen kapsam dışında satın alım yaptığı takdirde tüm yasal sorumluluk kendisine aittir.

(*): Kamu idare ve müesseseleri, iktisadi kamu müesseseleri, sair kurumlar, ticaret şirketleri, iş ortaklıkları, dernekler, vakıflar, dernek ve vakıfların iktisadi işletmeleri, kooperatifler, yatırım fonu yönetenler, gerçek gelirlerini beyan etmeye mecbur olan ticaret ve serbest meslek erbabı, zirai kazançlarını bilanço veya zirai işletme hesabı esasına göre tespit eden çiftçiler.

Kullanıcılar, Internet, servis sağlayıcılar veya sunucular üzerinde oluşabilecek arıza ve buna bağlı hizmet aksamalarından Şirket'i sorumlu tutmayacaklarını peşin olarak kabul ederler.

Sanatçılar tarafından satışa sunulan sanat ürünlerine ilişkin tüm yasal sorumluluk, satışı Şirket yapmadığından dolayı, sadece ilgili sanatçılara aittir.

Aksi açık bir şekilde belirtilmedikçe, bu hizmetler, Şirket tarafından herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle, önceden haber vermeksizin ve taraflara karşı ek bir yükümlülük altına girilmeksizin değiştirilebilir veya sonlandırılabilir. Ancak bu durumda, kargo bedeli dışında, alınan tüm bedellerin geri ödenmesi veya bedeli alınan hizmetin sonlandırılması Şirket yükümlülüğündedir.

4. Hizmet Şartlarında Değişiklik Yapma

Bu hizmetin şartları, Şirket tarafından önceden haber verilerek veya verilmeksizin her zaman güncellenebilir. Hizmetlere ilişkin şartların güncel sürümü bu sayfalarda yer alır.

5. Kayıt

Sanatçıların www.sergirehberi.com sitesine kaydolurken doğru, hatasız ve eksiksiz kayıt bilgileri vermesi gerekmektedir. Kayıt işleminin bir parçası olarak geçerli eposta adresi ve şifre seçilmesi istenir. Kullanıcının eposta adresi ve şifresi ile gerçekleştirilen tüm işlemlerden kullanıcılar sorumludur.

www.sergirehberi.com 18 yaşından büyük kullanıcıların üyelik işlemlerine izin verir. 18 yaş altında kullanıcıların üyelik işlemlerinden ve yanlış/hatalı bilgi beyanından doğabilecek aksamalar ve yasal sorumluluk sadece kullanıcılara aittir.

6. Sipariş, satış, faturalama, teslimat süresi ve adresi

Sanatçı tarafından belirlenen ve Şirket'e yazılı olarak sağlanan sanat ürün bilgi içeriği (özellikleri, boyutları, fiyatları ve aksi yönde bir bilgi verilmedikçe satışa ve sevkiyata hazır olduğu kabul edilir) kapsamında olmak koşuluyla, tanıtımı yapılan ve satışı gerçekleşen sanat ürünlerine ait tüm yasal sorumluluk sanatçıya aittir.

www.sergirehberi.com üzerinden yapılan satışlar sadece sanatçı tarafından yapıldığından, satışa sunulan sanat ürünlerine ilişkin telif hakları, doğru ambalajlama, zamanında sevkiyat, fiyatlandırma ve satışa yönelik diğer yasal tüm yükümlülükler sadece ilgili sanatçının sorumluluğundadır.

Sipariş, ilgili sipariş koduna ilişkin toplam TL bedelinin Şirket'in web üzerinde önerdiği ödeme sistemlerinden birinin gerçekleştirilmesi sonucu (EFT işlemlerinde ilgili bedelin şirket hesabımıza geçtiği saat esas alınarak) geçerlilik kazanır.

Sanatçılar ilgili GVK maddelerinde açıkca belirtildiği gibi Gelir Vergisinden muaf olduklarından, satılan sanat ürününe ilişkin herhangi bir resmi evrak (fiş, fatura vb) düzenlemek zorunda değillerdir. Ancak sattıkları sanat ürününe ilişkin, sanat ürününün görselini, özelliklerini, satış tarihi ve satış fiyatını içeren bir belgeyi düznleyerek, imzalayıp yollamak zorundadırlar. www.sergirehberi.com üzerinden verilen hizmetlere ilişkin olarak Şirket alıcılara bir faturalama yapmaz (zira satışı Şirket yapmaz; ilgili hizmetlere ilişkin hizmet faturalaması sadece, satışın gerçekleşmiş olması kaydıyla sanatçıya yapılır).

Yola çıkan sanat ürünlerinin (web sitesinde üye girişi sonrası "siparişim" başlığı altında yayınlanan bilgi doğrultusunda) ilgili kargo şubesi ile takibi müşteri sorumluluğundadır. Kargonun adrese kusurlu ulaşması (kutunun hasar görmesi, kutu içindeki sanat ürünün hasar görmesi veya ürünün kaybolması), hatalı / eksik adres bilgisi veya hatalı / eksik telefon numarası bildirimleri veya adreste bulunamama gibi durumlardan doğabilecek aksamalardan Şirket sorumlu değildir.

Kargodan teslim alınma aşamasında, kargo taşımacılığına bağlı olarak kusurlu olabilecek kutu/paket/ambalaj durumu veya ürün (kırılma, zarar görme, eksik olma, vb) durumu teslimat esnasında kargo elemanına tutanak tutturularak tespit ettirilmelidir.

Sanat ürünlerin sanatçıdan direkt geliyor olması sebebiyle, alıcıların olası memnuniyetsizlik durumlarını www.sergirehberi.com sitesi aracılığı ile e-posta ile yazılı olarak bildirmesi önem taşır.

Teslimat süresi, normal yol ve hava koşullarında, siparişin ödemesinin onaylı şekilde alınması kaydıyla, sanatçının adresi ile alıcı adresi arasındaki mesafe esas alınarak, 600 km ye kadar 2 işgünü, 600 km sonrası 3 işgünü olarak hedeflenir. Ancak sanatçıların yoğunlukları veya istem dışı acil durumlar gibi sebeplerle teslimat süresinde haber vermek koşulu ile gecikme olabilir. Bu gecikme 7 işgününü geçemez.

Sipariş aşamasında teslimat için belirtildiyse, alıcı adresinde bulunamadığı takdirde, ürün kutusu imza karşılığı apartman/site görevlisine de teslim edilebilir. Söz konusu adreslerde ürünleri teslim alacak kimse bulunamadığı takdirde, sipariş en yakın ilgili kargo şubesinden takip edilmeli ve gecikmeden teslim alınmalıdır. 2 günü aşan beklemelerde sanat ürününün, sanatçıya kargo firması tarafından iade olarak geri yollanması durumunda, sanat ürünü bedeli geri ödemesi, kargo/taşıma bedelleri ödenen miktardan düşülerek yapılır.

7. İptal şartları

Siparişin iptal işlemi için, sergirehberi.com sitesine ve sanatçıya bildirim yapılmalıdır. İptal işlemi, sanatçının sanat ürününü kargoya vermesinden önce yapılır ise, tüm banka ve ödeme masrafları; kargoya verildikten sonra yapılır ise, tüm banka ve ödeme masraflarına ilave olarak kargo masrafları da kullanıcıya aittir.

8. İade şartları

Siparişi verilen ve satın alınan sorunlu/ayıplı sanat ürünleri, teslimat aşamasında veya aynı gün içinde kargo şubesine eksiksiz olarak iade edilebilir.

Taşıma sırasında sanat ürününün zarar görmesi veya kargo firmasınca gecikmeli olarak adrese teslim edilen sanat ürünlerinin zarar görmesi durumunda, mal teslim alınmayarak kargo firmasında tutanak tutturulmalıdır; bu koşullarda oluşan zarar ve bedel iade talep işlemi kargo firmasından talep edilmelidir (sanatçı sorumluluğunda değildir).

Taşıma kaynaklı olmamak koşuluyla iade edilecek ürünler için önce alıcı ve sanatçı arasında direkt iletişim kurularak mutabakat sağlanması gerekir ve mutabak sonrası iadesi yapılacak ürünler sadece ilgili sanatçı adresine gönderilmelidir. İade kargo için müşteriler bir bedel ödemez.

Tüm ilgili bilgilendirmeler, teslimatta veya kullanıma ilişkin sorunlarda kullanımdan en geç 2 gün sonra, ilgili sipariş kodu ile ilişkinlendirilerek, sitede İLETİŞİM bölümü içinde yazan eposta adresimize yapılmalıdır.

9. Materyal Kullanımı

www.sergirehberi.com içinde yer alan materyaller yalnızca kişisel kullanım amaçlıdır. Şirket yazılı izni olmadan materyaller satılamaz, değiştirilemez, herhangi bir genel veya ticari amaçla çoğaltılmaz, görüntülenemez, dağıtılamaz. Sağlanan yazılımların ve diğer öğelerin kullanımında yasal kurallar geçerlidir.

10. İçerik, bilgilendirme ve ürün sorumluluğu

Site üzerinde kullanıcılar (sanatçılar, alıcılar ve diğer site ziyaretçileri) tarafından yayınlanan metin, resim ve veritabanında saklanan diğer içerik bilgisi yalnızca bu içeriği sağlayan kişilerin sorumluluğundadır. Siteye yollanan içeriğin yanıltıcı veya uygunsuz olmasından kaynaklanan yasal sorumluluk sadece bu içeriği sağlayana aittir.

Şirket hiçbir koşulda, snatçıdan alıcıya kargo firmasının lojistik desteğinde direkt olarak sağlanan kutu ve ürünlerin kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir sorun, her türlü kayıp ve hasar dahil, fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla, sorumlu tutulamaz. Kullanıcılar (sanatçılar, alıcılar), söz konusu hizmetin sağlanması konusunda gerekli teknolojik altyapı ve lojistik planlama desteğinde Şirket'in azami gayret ve www.sergirehberi.com sitesinde yer alan destek beyanına bağlı etik kurallar çerçevesinde olduğunu, ilgili hizmet ve ürünlere ilişkin tüm riskleri değerlendirme konusunda sadece kendilerinin sorumlu olduklarını teyit ederler.

Kullanıcılar, Şirket'in ilgili sanat ürünleri ön değerlendirmeden geçirmediğini, denetlemediğini, düzenlemediğini ve bunlarla ilgili yasal düzenlemelerden sorumlu olmadığını peşin olarak kabul ederler.

Kullanıcılar proje, sanatçılar ve satın aldıkları sanat ürünleri konusunda yaptıkları yorumların www.sergirehberi.com üzerinde yayınlanmasını, aksi yönde yazılı bir talepte bulunmadıkları sürece, kabul etmiş sayılırlar.

11. Uygun Davranış

Site üzerinde hizmet alan ve teknik hizmet verenler (yazılımcı, hosting ve iletişim hizmeti sağlayan kurumlar) sisteme zarar verebilecek hiçbir girişimde bulunamazlar ve her tür davranışlarından ve bunların doğurabileceği sonuçlardan sorumlu olduklarını kabul ederler.

Kullanıcılar (sanatçılar, alıcılar ve diğer site ziyaretçileri) www.sergirehberi.com sitesi üzerinde şu davranışlarda bulunmamayı kabul ederler:

1. hak sahibi olmadan, ticari marka, telif hakkı, ticari sır veya mülkiyet haklarını ihlal eden içerik gönderme veya içerik kopyalama;
2. sisteme (müşterilere, Şirket'e, teknik altyapıya, vb) zarar verici girişimlerde bulunmak;
3. başka bir kişi veya kurumun kimliğine bürünmek veya sahte kimlik ile siteye girmek;
4. başka bir kullanıcının bu hizmeti kullanmasını veya bu hizmetten yararlanmasını kısıtlama veya engelleme;
5. hizmeti yasadışı veya izinsiz amaçlarla kullanma;
6. hizmetin içerdiği telif hakkı, ticari marka hakkı veya diğer mülkiyet haklarına ilişkin bildirimleri kaldırma;
7. hizmetin bir bölümünü almak veya dizine eklemek için herhangi bir robot, örümcek, site arama/alma uygulaması veya başka bir aygıt kullanma ya da izinsiz amaçlarla kullanıcılar hakkında bilgi toplamak;
8. otomatik yöntemlerle veya sahtekarlık ya da dolandırıcılık amacıyla kullanıcı hesabı oluşturmak;
9. virüs, solucan, truva atı veya daha başka zararlı öğeler aktarmak.


Şirket, www.sergirehberi.com sitesi ile ilişkili olarak bu tür davranışların ve içeriği yasaklasa da, bu tür davranışlara ve/veya içeriğe maruz kalınabileceğinden, ilgili hizmeti kullanmaktan doğacak risklerden kullanıcılar sorumlu olacaktır.

12. Mülkiyet Hakları

Şirket, www.sergirehberi.com sitesi fonksiyonlarının, içeriğinin, kullanıcı bilgileri ile ilgili haklarının yasal sahibidir. Şirket tarafından açıkça izin verilmediği sürece bu bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz.

13. Gizlilik ilkesi

Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece Sergirehberi.com sitesinden azami faydayı sağlamanız amacıyla kullanılır.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi teknik olarak engellenmiştir.

14. Kullanım ve Depolamaya İlişkin Genel Uygulamalar

Kullanıcılar, Şirket ve www.sergirehberi.com sitesini, fonksiyonlarının her hangi sebebe bağlı olarak sürememesi veya içerik ve bilgilerin silinmesinden veya saklanamamasından sorumlu tutmayacaklarını kabul ederler.

15. Bağlantılar

Kullanıcılar www.sergirehberi.com sitesinin veya kaynaklarının üçüncü taraf bağlantılarına yer verebilir. Şirket, bu tür siteler ve kaynaklar üzerinde denetimi olmadığı için harici sitelerin veya kaynakların kullanılabilirliğinden sorumlu değildir. Kullanıcılar bu gibi sitelerde veya kaynaklarda bulunan içeriği Şirket'in onaylamadığını ve bu içerikten sorumlu olmadığını kabul ederler.

16. Reklamlar

Şirket, www.sergirehberi.com sitesi üzerinde yayınlanmak üzere istediği kurumlara yer verebilir.

17. Garanti Reddi Beyanı

Şirket, www.sergirehberi.com sitesi üzerinde tanıtımını yaptığı, e-ticaret altyapısında alıcılardan sanatçı ve kargo firmasına para transferi sağladığı, lojistik ve sevk hizmetlerinde kolaylaştırdığı ürünlere ait hiçbir garanti vermez.

18. Yükümlülük Sınırlamaları

Yukardaki maddelerdeki açıklamalar da dahil olmak üzere, Şirket hiçbir koşulda, işlem bazında yüz (100) TL yi aşan bir tutar için kullanıcılara karşı sorumlu tutulamaz.

19. Süre ve Fesih

Kullanıcılar www.sergirehberi.com sitesi üyeliklerini istedikleri zaman e-posta ile bildirimde bulunarak sonlandırabilirler.

Şirket, istediği zaman, istediği sebeple bahsolunan hizmetleri durdurabilir; gerekçeleri yazılı olmaksızın bir yada birden çok kullanıcılarına bu hizmetleri kullandırmayabilir. Bu durumda kullanıcıların itiraz hakkı olmayacaktır.

20. Bildirimler

Şirket, e-posta yoluyla veya bu www.sergirehberi.com sitesi üzerinde yayınlayarak hizmetlerine ilişkin bildirimler sağlayabilir.

21. Muhtelif Hükümler

Bu sözleşme şartları, Türkiye Cumhuriyeti kanunları esasında uygulanır.

Herhangi bir sebeple bu sözleşme şartlarının herhangi bir hükmü veya kısmının herhangi bir mahkemece tatbik edilemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşme şartlarının geri kalan kısmı yürürlükte kalmaya devam edecektir. Bu sözleşme şartlarından doğan hak veya yükümlülükleri, bütünüyle veya kısmen, gönüllü olarak veya yasalar uyarınca, önceden Şirket'in yazılı izni olmadan bir başkasına devredilemez. Bu tür sözde hak devretme veya vekalet verme işlemleri tümüyle geçersiz olup hiçbir etkiye sahip değildir.

Yukarıda yazanlara sınırlama getirmeksizin, Şirket, İnternet, bilgisayar ekipmanı, telekomünikasyon ekipmanı, elektrik tesisatı ve daha başka ekipmanlarda yaşanabilecek aksaklıklar, grevler, çalışanlarla yaşanan anlaşmazlıklar, isyanlar, ayaklanmalar, toplumsal karmaşa, iş gücü ve materyal yetersizliği, yangın, sel, fırtına, patlama, doğal afet, savaş, devlet tedbirleri, yerel veya yabancı mahkemelerin, üçüncü tarafların görevlerini yerine getirmemesi veya ısınma, aydınlanma veya klima olmaması veya bunlarda yaşanan dalgalanmalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere doğrudan veya dolaylı olarak, afetlerden veya mücbir sebeplerden kaynaklanan performans gecikmelerinden veya başarısızlıklarından hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Sözleşmeyle ilişkilendirilen tüm ekler, bu sözleşmenin ayrılmaz birer parçasıdırlar.

Bu sözleşme şartları, bu belgenin konusuna ilişkin Şirket ve kullanıcılar arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturmakta olup konuyla ilgili olarak, sitenin farklı bölümlerindeki bilgilerin, önceki veya eş zamanlı yazılı veya sözlü tüm anlaşmaların veya sözleşmelerin yerine geçer. Hizmet Şartlarının hükümlerinden yapılabilecek tüm feragatler, yalnızca herhangi bir tarafça yazılı ve imzalı olarak sunulması durumunda geçerli olacaktır.Bu internet sitesinin kullanıcıları Gizlilik İlkesini ve Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

İletişim    Üyelik/Hizmetler
Gizlilik Politikası    Kullanıcı Sözleşmesi